TEATR ŁĄCZY DYSCYPLINY

Bezpłatne warsztaty artystyczne

Fundacja Po Prostu Da Się zaprasza na intensywne, pięciodniowe warsztaty teatralne z profesjonalnymi instruktorami. Podczas zajęć popracujemy nad elementami składającymi się na spektakl: aktorstwem, scenografią, tekstem, piosenką i ruchem. Celem warsztatów będzie nie tylko zdobycie nowych umiejętności – z wypracowanych elementów stworzymy razem pokaz, który zaprezentujemy po zakończeniu warsztatów.

Grupa 8-14 lat

Praca nad tekstem i piosenką – dowiecie się jak rozgrzewać ciało i głos, poznacie gry teatralne, które pomogą wam poczuć się swobodnie na scenie, rozwiną waszą kreatywność, spostrzegawczość, dykcję, umiejętności aktorskie i wokalne. Popracujemy nad wybranymi przez Was tekstami i piosenkami, z których stworzymy pokaz końcowy.

Projektowanie i budowa scenografii – dowiecie się na czym polega praca scenografa. Podczas zajęć plastycznych razem wymyślimy i zbudujemy scenografię do pokazu wieńczącego warsztaty.

Grupa 14-19

Improwizacja i piosenka – dowiecie się jak rozgrzewać ciało i głos, poznacie gry improwizacyjne, które pobudzą waszą wyobraźnię, wyzwolą energię, pomogą wam wygrać z własnymi słabościami i poczuć się swobodnie na scenie. Popracujemy nad wybranymi przez was piosenkami, wspólnie stworzymy do nich aranżacje. W oparciu o wybrane utwory i sytuacje wynikające z improwizacji, razem opracujemy scenariusz i stworzymy krótki spektakl, który zaprezentujemy podczas pokazu wieńczącego warsztaty.

Projektowanie i budowa scenografii – dowiecie się na czym polega projektowanie scenografii teatralnej. Stworzycie własne projekty i wspólnie zbudujecie scenografię do pokazu wieńczącego warsztaty.

Instruktorzy

Karolina Biedroń

Studentka ostatniego roku na kierunku aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu, aktorka licznie nagradzanego Teatru im. Stefana Batorego  (m.in. Grand Prix festiwalu „Łaknienia” w Goleniowie, Grand Prix Biesiady Teatralnej w Katowicach, główna nagroda Obserwatorium Artystycznego ENTREÉ w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Grała w spektaklach repertuarowych teatru AST oraz Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Instruktorka licznych obozów teatralnych we współpracy z firmą Chris, brała udział w wielopokoleniowym projekcie na stworzenie filmu inspirowanego opowieściami seniorów z powiatu Białobrzeskiego.

Najlepiej czuje się w otoczeniu natury. Uwielbia śpiewać i spędzać czas na wspólnym muzykowaniu. Teatr to dla niej przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, jego wrażliwością, zainteresowaniami ale także problemami.

Antonina Federowicz

Aktorka Teatru Miejskiego w Gliwicach, studentka ostatniego roku kierunku aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu, grała w spektaklach wystawianych w Teatrze Mijeskim w Gliwicach, Teatrze AST oraz na licznych festiwalach (m.in. Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich „Metaformy” we Wrocławiu, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu). Współtworzyła trzy edycje warsztatów dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież i seniorzy) gdzie prowadziła zajęcia z impostacji, ruchu, improwizacji i budowy lalek i scenografii.

Jest  wulkanem energii, dużo mówi i nie potrafi usiedzieć na miejscu. Lubi poznawać młodych, zdolnych ludzi i wciągać ich w świat sztuki i wyobraźni.

Marta Wiśniewska

Studentka kierunku reżyseria w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu. Współzałożycielka i aktorka Teatru im. Stefana Batorego. Uczestniczka warsztatów Innej Szkoły Teatralnej w Teatrze Węgajty i Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru. Instruktor teatralny we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka i Stowarzyszeniu “Teatrowo” we Wrocławiu. Asystentka Martyny Majewskiej, reżyserki spektaklu dyplomowego “Słaby rok” w Akademii Sztuk Teatralnych. Współzałożycielka fundacji #wszystkierodzajeteatru. Zrealizowała spektakl “W końcu będzie ciepło” w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu Teatr na Faktach.

Jest artystką wszechstronną – nie tylko reżyseruje, czasami także gra, a najbardziej lubi śpiewać. Interesuje ją także wizualna strona teatru. W swojej pracy najbardziej ceni to, że może tworzyć swoje światy a w nich własne zasady.

Zapisy

Prosimy o przesłanie zgłoszenia, krótkiego opisu doświadczeń lub zainteresowań artystycznych na adres email Fundacji: poprostudasie@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, wiek oraz telefon kontaktowy do opiekuna lub uczestnika. 

Dla kogo

dzieci i młodzież 

8-19 lat

Gdzie

Hajnowski Dom Kultury

Kiedy

10 – 15 sierpnia 2020

Godziny zajęć

9-14

Pokaz

15 sierpnia 2020

godz. 18

Realizatorzy:

Kontakt

Fundacja Po Prostu Da Się

+48 500572784 / 663196076

poprostudasie@gmail.com

KRS 0000822672

NIP 6272766021

REGON 385273449

Santander Bank Polska SA

02109026880000000144166731