SZTUKA RÓŻNORODNOŚCI

Bezpłatne warsztaty kulturoznawczo teatralne

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulturoznoawczo-teatralne oraz wyjścia do instytucji kultury dla młodzieży z Gliwic. Podczas cotygodniowych zajęć uczestnicy/czki rozwiną swoje umiejętności podczas ćwiczeń improwizacyjnych, aktorskich czy muzycznych oraz wezmą udział w dyskusjach na temat sztuki i społeczeństwa. Ponadto raz w miesiącu wyjdziemy do teatru, kina lub na koncert, a następnie omówimy to wydarzenie podczas następnych zajęć. Instruktorka przybliży grupie konteksty odbieranych dzieł i da uczestkikom/czkom przestrzeń na wyrażenie własnego zdania. Przygotujemy także własny pokaz – w zależności od preferencji uczestników/czek będzie to spektakl, podcast, wernisaż lub inna forma artystyczna. Zobaczymy gdzie zaprowadzi nas kreatywność!

Instruktorki

Karolina Biedroń

Absolwentka Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, aktorka licznie nagradzanego Teatru im. Stefana Batorego  (m.in. Grand Prix festiwalu „Łaknienia” w Goleniowie, Grand Prix Biesiady Teatralnej w Katowicach, główna nagroda Obserwatorium Artystycznego ENTREÉ w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Grała w spektaklach repertuarowych teatru AST oraz Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Instruktorka licznych obozów teatralnych we współpracy z firmą Chris, brała udział w wielopokoleniowym projekcie na stworzenie filmu inspirowanego opowieściami seniorów z powiatu Białobrzeskiego. Działaczka społeczna, absolwentka kursu „Teatr – sztuka społeczna”, senior fellow programu Humanity in Action.

Najlepiej czuje się w otoczeniu natury. Uwielbia śpiewać i spędzać czas na wspólnym muzykowaniu. Teatr to dla niej przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, jego wrażliwością, zainteresowaniami ale także problemami.

Antonina Federowicz

Aktorka Teatru Miejskiego w Gliwicach, absolwentka kierunku aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu, grała w spektaklach wystawianych w Teatrze Miejskim w Gliwicach, Teatrze AST oraz na licznych festiwalach (m.in. Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich „Metaformy” we Wrocławiu, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu). Współtworzyła cztery edycje warsztatów dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież i seniorzy) gdzie prowadziła zajęcia z impostacji, ruchu, improwizacji i budowy lalek i scenografii.

Jest  wulkanem energii, dużo mówi i nie potrafi usiedzieć na miejscu. Lubi poznawać młodych, zdolnych ludzi i wciągać ich w świat sztuki i wyobraźni.

Zapisy

Prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres email Fundacji: poprostudasie@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, wiek, krótki opis doświadczeń lub zainteresowań artystycznych oraz telefon kontaktowy do opiekuna lub uczestnika. 

Dla kogo

młodzież 

14-19 lat

Gdzie

MDK ul. Barlickiego 3  Gliwice

Kiedy

od 22 września 

do końca grudnia

Godziny zajęć

środy 18:00 – 21:00

+wyjścia raz w miesiącu

Pokaz

grudzień 2021

Realizatorzy:

Kontakt

Fundacja Po Prostu Da Się

+48 500572784 / 663196076

poprostudasie@gmail.com

KRS 0000822672

NIP 6272766021

REGON 385273449

Santander Bank Polska SA

02109026880000000144166731